PIĘKNO

PROJEKT KOBIETY 2019

Czym jest piękno? Odpowiedź fotografa jest oczywista: piękno jest kobietą. Nietypowa odsłona cyklu fotografii portretowej Projekt Kobiety jest punktem zwrotnym w pracy fotografa. Od zawsze zafascynowany kreacją, stylizacją i modą wyjątkowo porzucił przyjęte do tej pory założenia i zrobił emocjonalny demakijaż swoich bohaterek. Stawia na realizm, rezygnuje z mocnej stylizacji i postprodukcji. Pozwala jedynie na naturalny makijaż i mierzy się z trudną sztuką klasycznej fotografii portretowej.

 

Fotograf zagłębił się w intymny świat kobiecych emocji: smutku, radości, czy bezgranicznego oddania. Projekt jest próbą ukazania kobiecego piękna ze wszystkimi blaskami i cieniami, które składają się na jej doskonałość. Opowiada również o relacjach między kobietami – stąd obok portretów solo zdjęcia matek z córkami, sióstr, par jednopłciowych czy po prostu – serdecznych przyjaciółek. 

INNE MATERIAŁY: 

PEŁNA GALERIA   BACKSTAGE   ETIUDY TOWARZYSZĄCE

WYSTAWY:  

WARSZAWA '19 N°1   WARSZAWA '19 N°2

MEDIA & INTERNET:  

NATEMAT   IK MAGAZYN   CHILLI ZET   FASHIONMEDIA   FACE&LOOK   DLA LEJDIS

PARTNERZY PROJEKTU:  

GIORGIO ARMANI   BIOLAGE   CRYSTAL PANEL   COOKIE PRINTERS   DEADLINE SCENOGRAFIE

PATRONAT STRATEGICZNY:  

FUNDACJA PROJEKT KOBIETY

AGATA BUZEK

 
AGATA BUZEK

Kiedyś zapytano mnie, czy wybór Agaty na twarz wystawy pt. „Piękno” nie był zbyt oczywisty. Takie pytanie może jednak zadać tylko osoba, która nie poznała tej kobiety. Oczywistość bowiem nie ma nic wspólnego z Agatą Buzek. Piękno Agaty nie kryje się w jej oczywistych zaletach – oryginalnej, niemal hermafrodytycznej urodzie, łagodnym spojrzeniu… To jedna z tych kobiet, która zmienia środowisko i jego odczyn w każdym pomieszczeniu, w którym się znajdzie. W jej oczach odnalazłem ogromną świadomość, uważność chwili i pełne oddanie temu, co akurat robi. Bardzo druzgocący i piękny kontrast siły woli i charakteru w tak delikatnym i łabędzim ciele. To wszystko podane w bardzo konkretnej, niewymuszonej i stanowczej formie. Bez ceregieli i pierdół. Bo kto ma na nie czas? Na pewno nie Agata.

FRYZURA: BIOLAGE PROFESSIONNEL TEAM

MAKIJAŻ: GIORGIO ARMANI BEAUTY TEAM